Microsoft kullanıcılarına - Facebook Connect artık kullanılamıyor haberini verd

Microsoft kullanıcılarına - Facebook Connect artık kullanılamıyor haberini verdi

Microsft 09.06.2015 tarihinden itibaren facebook  connect' i desteklemiyeceğini aşağıdaki mail ile kullanıcılarına ulaştırdı:

 

Değerli Müşterimiz,
    Facebook, geçtiğimiz yıl Grafik API'sında Microsoft uygulama ve hizmetlerini etkileyecek bir güncelleştirme olacağını duyurmuştu. Microsoft hesabınızı Facebook'a bağlamak için Facebook'un Grafik API'sını kullanıyoruz. Bu API, Facebook arkadaşlarınızın kişi bilgilerini Outlook.com'a ve Windows People uygulamasına getiriyor, kişi bilgilerinin güncel tutulmasını sağlıyor, Photo Gallery, Movie Maker ve OneDrive.com gibi uygulama ve hizmetlerin Facebook'ta paylaşma seçeneklerini sunuyor. Bu özelliklere topluca "Facebook Connect" diyoruz.
    Yapılacak değişiklikler nedeniyle Facebook Connect özellikleri artık desteklenmeyecek. Facebook hesabınızı Microsoft hesabınıza bağladıysanız, Windows cihazlarınızda Facebook kişileriniz Outlook.com ve People uygulamasıyla eşitlenmeyecek ve Facebook'ta paylaşma seçenekleri 9 Haziran'dan itibaren çalışmamaya başlayacak.
    Bu güncelleştirmenin bağlı uygulamalarınızı ve hizmetlerinizi nasıl etkileyeceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.